Міській етап обласного конкурсу «Сучасний урок історії та правознавства в Новій українській школі»

«Урок – перше вогнище, зігрівшись біля

якого людина прагне стати мислителем»

Г. О. Пуліна

29 березня 2019 року на базі управління освіти, молоді та спорту Лиманської міської ради Донецької області відбувся І (міський) етап обласного конкурсу «Сучасний урок історії та правознавства в Новій українській школі». Конкурс, проводився з метою просування педагогічних інновацій, підтримки та використання нових педагогічних ідей, технологій під час організації освітнього процесу в Новій школі.

Конкурс проводиться в три етапи: міський, обласний заочний та обласний очний етап. Для визначення кращих робіт під час міського етапу та відзначення переможців було створено компетентне журі з учителів суспільних дисциплін, заступників директорів з навчально-виховної роботи. До (обласного заочного) етапу було вирішено направити роботи 2 педагогів:  Шарової Л.А. та Шеїн Ю.Л. у номінації «Урок з історії» і жодної в номінації «Урок з правознавства».

Основними критеріями, за якими визначалися переможці, були наявність нових ідей, які виходять за рамки стандарту і відповідають тенденціям сучасної освіти та методиці викладання предмета, актуальність педагогічної ідеї та її розкриття, оригінальність підходу до розкриття теми, дієвість та доцільність застосованих технологій, методів та прийомів.

Найкращі результати отримали у номінації «Урок з історії» Шарова Лариса Анатоліївна, учитель Шандриголівської ЗОШ (І місце),  Шеїн Юлія Леонідівна, учитель ЗОШ №5 (ІІ місце), Заруднєва Людмила Леонідівна, учитель  ліцея (лауреат). Серед правознавців найкращим результатом було визнано роботу Штепи Олени Павлівни, учителя Рубцівської ЗОШ (ІІІ місце).

Вітаємо переможців і сподіваємось, що конкурс «Сучасний урок історії та правознавства в Новій українській школі» й надалі сприятиме підвищенню якості викладання історії та правознавства, формуванню громадянської відповідальності та національних цінностей учнів засобами суспільних дисциплін та залученню педагогів області до участі у професіональних конкурсах, виявленню перспективного педагогічного досвіду.

З протоколами конкурсу можна ознайомитись тут