«Пожежі краще запобігти!» – під таким гаслом цьогоріч проходить Всеукраїнський конкурс дитячих малюнків та робіт декоративно-прикладної творчості на протипожежну та техногенну тематику.

05 квітня 2021 року фахівці 21 державного пожежно – рятувального загону Головного управління ДСНС України у Донецькій області запросили  на зустріч  переможців міського етапу конкурсу «Пожежі краще запобігти!» з метою особистого спілкування та нагородження.

Вибір переможців був нелегкий, адже в конкурсі взяли участь 64 роботи із 16 закладів освіти, кожен учасник продемонстрував свої творчі здібності, креативність та велике старання. За рішенням міського журі переможцями 2 номінацій у 3 вікових категоріях  стали 10 учасників конкурсу, а саме: Соколов Віталій (ЗОШ № 4); Тимошенко Тетяна (Ярівська ЗОШ); Сатоніна Ірина, Свіріна Валерія (Лиманський ліцей); Коровченко Анатолій (Шандриголівська ЗОШ); Донцов Олександр (Зарічненська ЗОШ); Антоненко Кіра, Дік Данило, Спасова Марина, Залян Дар’я (ЗОШ № 2).

Переможці міського етапу нагороджені дипломами управління освіти, молоді та спорту Лиманської міської ради, грамотами та подарунками  від 21 державно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Донецькій області, кращі роботи направлено до Головного управління ДСНС України у Донецькій області для участі у обласному етапі конкурсу зі сподіваннями на  високі результати на наступних етапах.

Лиманські рятувальники нагадали дітям правила пожежної безпеки вдома та під час відпочинку на природі, порядок дій у разі виявлення потенційно небезпечних предметів, які мають ознаки вибухонебезпечних.

Під час екскурсії пожежною частиною школярі ознайомилися з сучасною пожежно – рятувальною технікою, спорядженням та обладнанням вогнеборців, яке використовується під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, умовами та порядком отримання героїчної професії рятувальника.

Фахівці ДСНС довели статистичні дані щодо пожеж, які виникли  в Лиманській ОТГ протягом останнього тижня, зосередили увагу на тому, що більшість пожеж виникає саме через необережне поводження з вогнем, вручили присутнім листівки превентивного характеру.

Дітям і дорослим було цікаво послухати історії справжніх героїв – рятувальників про гасіння пожеж, порятунок людей та тварин.

Діти охоче випробували апарати, робили фото на згадку та отримали багато яскравих емоцій.

Такі  спільні заходи впливають на формування світогляду підростаючого покоління, допомагають правильно зорієнтуватись на порядку дій під час надзвичайних ситуацій.