25 листопада 2021 року Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти проводив в онлайн режимі V (обласний) краєзнавчий фестиваль «Немає кращої землі, ніж та, що зветься рідним краєм» за підсумками обласного конкурсу краєзнавчих учнівських досліджень «Моє місто (село) на долоні».

У Фестивалі взяли  участь 13 команд-переможців  обласного конкурсу, у тому числі була запрошена до виступу команда Ярівської ЗОШ  у складі учнів 10 класу Винниченка Максима, Наконечної Кристини та  вчителя історії Овчаренко Р.П. як  переможці обласного конкурсу в номінації «Культурно-історичний простір: Донеччина репрезентує!».

Ярівська ЗОШ представила презентацію своєї краєзнавчо-дослідницької роботи про історію храму селища Ярова «Подорож довжиною в сторіччя…» у форматі «Печа-куча» з використанням інтерактивних інструментів Deep Nostalgia на платформі MyHeritage.

   25 листопада 2021 року комунальним позашкільним навчальним закладом «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді» з метою гідного відзначення 30-річчя проведення Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року було проведено онлайн-засідання обласного дискусійного клубу за темою «Участь представників Донеччини в національно-демократичному русі наприкінці 80-х – початку 90-х років».

 Під час проведення  заходу були порушені питання :

1. Розпад Радянського Союзу: «революція згори» чи «поштовхи знизу»?

2. Донеччина наприкінці 1980-х – початку 1990рр.: «заповідник соціалізму» чи «агент змін»?

3. Як досвід участі донеччан у боротьбі за створення Незалежної Української держави на початку 1990-х років можна використати в сучасній політичній ситуації в регіоні?    

   До участі в онлайн-засіданні були запрошені учень 10 класу  ЗОШ № 4 Єнікеєв Данило (керівник Діброва Т.В.) як призер  обласного конкурсу пошуково-дослідницьких робіт «Люди свободи», а також  призери  відкритого обласного конкурсу есе до Дня Гідності та Свободи «Свобода, що веде народ»: учениця 10 класу ЗОШ № 4 Гусейнова Аріна (керівник Діброва Т.В.), учениця 10 класу Ярівської ЗОШ Наконечна Кристина (керівник Руденко Л.В.) та учасник конкурсу – учениця 10 класу Шандриголівської ЗОШ Щербакова Марина (керівник Шарова Л.А.).

Участі в онлайн-засіданні передувала велика підготовка учнів під керівництвом менторів: перегляд відео-лекцій, ознайомлення з питаннями для обговорення, підготовка та розміщення власних позицій з дискусійних питань на віртуальних дошках Padlet.

Учасники дискусійного клубу від Лиманської ТГ стали активними учасниками обласного заходу, показали ґрунтовні знання з історії творення нації та держави. Власна точка зору учнів Лиманської ТГ з теми обговорення була високо оцінена модераторами онлайн-засідання.

26 – 28 листопада 2021 року проходила робота XIV Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції  учнівської та студентської молоді з міжнародною участю  «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття», до якої була запрошена учениця  ЗОШ №5 Водоп’янова Катерина (керівник Шеїн Ю.Л.). Учениця виступила  з доповіддю «Кроки до незалежності (історія реабілітованого Міцкевича А.А.).

Учасники вдячні модераторам заходів за можливість у часи пандемії спілкуватися з однодумцями.