З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій педагоги та учні закладі освіти Лиманської міської ради долучилися до соціальної інформаційної кампанії до 87-х роковин Голодомору-геноциду. Кампанія була започаткована Українським інститутом національної пам’яті, Національним музеєм Голодомору-геноциду та проводилася під гаслами «Збережи пам’ять. Збережи правду», «Збережи пам’ять – передай правду».

На допомогу педагогічним працівникам – організаторам зазначених заходів  Українським інститутом національної пам’яті підготовлено відеоролик. Доцільним  також було  використання рекомендацій Національного музею Голодомору-геноциду та відео лекції  з  презентацією Донецького ІППО «Упокорені голодом, Життя селянства Донеччини у 20-30-х рр. ХХ ст.».

      У шкільних бібліотеках були оформлені книжкові виставки-пам’ять, у яких представлені фотодокументальні матеріали  Українського інституту національної пам’яті, історичні дослідження, документи, нариси, свідчення та спогади очевидців про страшні події 1932-1933 років.

      У 10-11 класах  учителями історії були проведені уроки історичної пам’яті.  Учні згадали про події тих років, обговорили передумови та наслідки навмисного геноциду українського народу.

     У 7- 9 класах пройшли години пам’яті і скорботи «Голодомор – біль душі і пам’ять серця».

Учні переглянули короткометражний фільм «Червоне намисто». Реалістичність фільму і глибина страждань героїв дуже вразили учнів. Після цього фільму у дітей виникли питання: чому і за що  з`явився цей страшний голодомор у нашій країні? Відповіді вони знайшли у наступному документальному фільмі  «Я про них пам’ятатиму , де є коментарі істориків, свідчення очевидців та жертв тих страшних подій, історичні документальні фото та плівки.

       Учні  початкової ланки  також приєдналися до цієї акції, учителі  ознайомили учнів з трагічними подіями тридцятих років ХХ століття.

       Наймолодші учні – першокласники  розпочали день ранковою зустріччю, під час якої згадали мільйони жертв Голодомору 1932-33 років та поділилися крихтою хліба.

       Протягом дня у закладах освіти проведені  інтерактивні вправи «Знайди когось»,  учні виготовили  паперові незабудьки  як символ пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років в Україні. 

Фотоколажі проведених заходів можна подивитися на сайтах закладів освіти. Ці світлини підтверджують, що у душах багатьох учасників заходів знайшли відлуння слова:

            …Ніде нехай такого більш не буде! Хай день новий життя несе нове.
               Вклонімось низько сонцю й хлібу, люди!  В достатку Україна хай живе!