З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій педагоги та учні закладі освіти Лиманської міської ради долучилися до соціальної інформаційної кампанії до 87-х роковин Голодомору-геноциду. Кампанія була започаткована Українським інститутом національної пам’яті, Національним музеєм Голодомору-геноциду та проводилася під гаслами «Збережи пам’ять. Збережи правду», «Збережи пам’ять – передай правду».
На допомогу педагогічним працівникам – організаторам зазначених заходів Українським інститутом національної пам’яті підготовлено відеоролик. Доцільним також було використання рекомендацій Національного музею Голодомору-геноциду та відео лекції з презентацією Донецького ІППО «Упокорені голодом, Життя селянства Донеччини у 20-30-х рр. ХХ ст.».
У шкільних бібліотеках були оформлені книжкові виставки-пам’ять, у яких представлені фотодокументальні матеріали Українського інституту національної пам’яті, історичні дослідження, документи, нариси, свідчення та спогади очевидців про страшні події 1932-1933 років.
У 10-11 класах учителями історії були проведені уроки історичної пам’яті. Учні згадали про події тих років, обговорили передумови та наслідки навмисного геноциду українського народу.
У 7- 9 класах пройшли години пам’яті і скорботи «Голодомор – біль душі і пам’ять серця».
Учні переглянули короткометражний фільм «Червоне намисто». Реалістичність фільму і глибина страждань героїв дуже вразили учнів. Після цього фільму у дітей виникли питання: чому і за що з`явився цей страшний голодомор у нашій країні? Відповіді вони знайшли у наступному документальному фільмі «Я про них пам’ятатиму , де є коментарі істориків, свідчення очевидців та жертв тих страшних подій, історичні документальні фото та плівки.
Учні початкової ланки також приєдналися до цієї акції, учителі ознайомили учнів з трагічними подіями тридцятих років ХХ століття.
Наймолодші учні – першокласники розпочали день ранковою зустріччю, під час якої згадали мільйони жертв Голодомору 1932-33 років та поділилися крихтою хліба.
Протягом дня у закладах освіти проведені інтерактивні вправи «Знайди когось», учні виготовили паперові незабудьки як символ пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років в Україні.
Фотоколажі проведених заходів можна подивитися на сайтах закладів освіти. Ці світлини підтверджують, що у душах багатьох учасників заходів знайшли відлуння слова:
…Ніде нехай такого більш не буде! Хай день новий життя несе нове.
Вклонімось низько сонцю й хлібу, люди! В достатку Україна хай живе!