29 вересня 2020 року виповнилося 79 років з початку масових розстрілів у Бабиному Яру.

За два дні 29 та 30 вересня 1941 року в цьому урочищі на північно-західній околиці Києва нацисти розстріляли майже 34 тисячі мешканців міста єврейської національності. Масові розстріли у Бабиному Яру та розташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі продовжувалися протягом 1941-1943 років. Окупанти знищували людей за етнічною ознакою (євреїв та циган), розстрілювали радянських військовополонених, учасників руху Опору  та ін.

       Під час проведення інформаційно-просвітницьких заходів з вшанування пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру закладами освіти були використані методичні матеріали Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти до відзначення 75-роковин трагедії Бабиного Яру https://drive.google.com/file/d/0B_jEJJK8aZl0NGdGTWVVYXAtU1U/view?usp=sharing  та  презентація «Голокост. Трагедія Бабиного Яру»

https://drive.google.com/file/d/17Q2fkL0TxXHdGe8pmJ89jd6OwqEVmHzA/view?usp=sharing.

        Указані матеріали розміщені на сайтах Лиманського ліцею, ЗОШ № 2, ЗОШ № 4, Зарічненської ЗОШ, Ярівської ЗОШ, Шандриголівскої ЗОШ, НВК селища Нове, Рідкодубівського НВК.

        Також в 11 класі Лиманського ліцею були проведені дебати: “Як уберегти майбутні покоління від повторення трагічних подій, які відбулися у Бабиному Яру”.

        У Зарічненській ЗОШ  пройшла   єдина тематична виховна година  «Як розділити радість та печаль іншої людини» !-2 класи),  «Що таке толерантність і нетерпимість» (3-4 класи),  «Стосунки між народами – «свої» та «чужі» (5-8 класи),  «Горить свіча. А, може, то Душа?» (9 клас), «Бабин Яр: трагедія, пам’ять, попередження» (10-11 класи).

         У НВК селища Нове також відбулася виховні години для 1-11 класів на тему «Біль Бабиного Яру», «Похмура безодня», «Бабин Яр – це наша незагойна рана…», «Бабин Яр: вчора, сьогодні, завтра». Також всі бажаючі ознайомилися у шкільній бібліотеці з виставкою літератури і фотоматеріалів, присвячених цим трагічним подіям.

       В Ярівській ЗОШ  класні керівники 5 – 11 класів провели тематичні виховні години « А Бабин Яр мовчить….» та  підготували історичний вісник «Трагедія Бабиного Яру – найтяжчий злочин проти людства».

        Фотогалерею виховних заходів до роковин трагедії Бабиного Яру можна продивитися на сайтах Лиманського ліцею, ЗОШ № 4, НВК селища Нове.

        Спогади очевидців про дії нацистів, епізоди документальних фільмів, презентація «Голокост. Трагедія Бабиного Яру», інші відеофрагменти глибоко вразили учнів. Пісні про трагедію в Бабиному Яру створили атмосферу «занурення» в трагічні роки війни.  Однією з цілей заходів було донесення до учнів думки, що трагедія в Бабиному Яру – частина історії не лише однієї нації, а й всієї України, і борг нашого покоління – зберегти пам’ять про Бабин Яр і передати її наступним поколінням, щоб не повторилися помилки минулого.