26 жовтня 2018 року, у нашому дошкільному навчальному закладі №1 Лиманської міської ради, відбулося святкування 75 річного ювілею закладу. Вечір цього дня видався особливо урочистим і хвилюючим. Колектив готувався до організації урочистостей з неабиякими почуттями, адже такий день народження – це не тільки свято дошкільного навчального закладу, це свято усіх, хто стояв біля його витоків, хто працював тут на різних посадах впродовж всього минулого періоду і сьогодення, хто зробив свій вклад у розвиток та діяльність дитячого садка і продовжує працювати нині. Руки та розум багатьох людей різних професій освітньої галузі, зробили цей заклад таким, яким він є сьогодні. Представники колективу не приховували хвилювання, очікуючи найкращого подарунка – бачити знайомі обличчя колишніх колег, шановних пенсіонерів та гостей. З першої хвилини свята, у затишній, чудово прикрашеній залі, запанували теплі усмішки, піднесений настрій, щирі поздоровлення. А їх, поздоровлень, а також квітів, було дуже багато. На свято прибули і висловили найщиріші особисті побажання та від імені керівництва виконавчого комітету Лиманської міської ради представники управління освіти, молоді та спорту Лиманської міської ради. Начальник управління, Діденко Надія Миколаївна, прийняла від гостинної завідувачки дошкільного навчального закладу, Рибіної Наталії Миколаївни, запашний коровай. Вітання Надії Миколаївни було просякнуте глибоким почуттям шани до праці вихователів і усіх, хто присвятив всю свою трудову діяльність дошкільному вихованню. Щирими побажаннями привітала колектив закладу голова профспілки працівників освіти Тихонова Олена Миколаївна. А крім поздоровлень вручали почесні грамоти  та подарунки.

Багато приємних слів було сказано як працівниками управління освіти, молоді та спорту, так і батьками вихованців, колишніми випускниками, ветеранами педагогічної праці. Дорогим подарунком для присутніх у залі стали виступи вихованців, до речі, окремі художні номери малеча виконувала зі своїми матусями, які також, в свій час, ходили до цього садочка, що особливо було приємно.

   Велика частина святкової програми була присвячена історії закладу.

Діти! Вони головні на планеті Земля!

Діти… У кожного доля своя.

Діти- РОДИНА для них оберіг,

100 шляхів у життя Вам садок приберіг…

В суворі роки Великої Вітчизняної війни, коли тільки но вона прогриміла над землею Краснолиманщини, серця дорослих не залишились байдужими до дітей… В 1943 році було відкрито наш дитячий садочок.  І з 1943р.  до 1955 року його очолила керівник Ямпільська  (Лобода) Поліна Іванівна.   Людина – материнського ставлення до дітей. Слід помітити , що справу виховання дітей завжди очолюють люди з добрим серцем! І першими працівниками  колективу в ті роки були:  Статіва Євдокія Антонівна, Шестакова Олександра Антонівна, Оніщенко Антоніна Іванівна, Мірошніченко  Зінаїда Григоріївна , Ващенко Ірина Абрамівна, В 1955 році було збудоване нове двоповерхове приміщення для дітей. Завідувачем дитячого садку з 1955 року до 1980 року була Берізка Марія Олександрівна. Під її керівництвом розвивався благоустрій території дитячого садку, використовувались павільйони літнього відпочинку для оздоровлення дітей, функційював  басейн для дітей, приміщення поповнювалось новим обладнанням та було відкрито харчоблок.  В  1963 році в дитячий садок прийшла працювати Тарасовська Валентина Федорівна. Справі виховання дітей вона віддала 48 років , із них більше 20  років вона була методистом нашого садочку. З 1980 р до 1995 року дитячий садочок очолювала Меделяєва Світлана Костянтинівна. Світла, досвідчена людина. Вона гартувала дружні стосунки у трудовому колективі та розвивала матеріальну базу дитячого садка. Колектив працівників зріс з 15 до 32 людей. Людей щирого серця, творчого таланту та великого натхнення.

 Та з 1995 року завідувачем нашого дитячого садку стає Рибіна Наталія Миколаївна ,23 роки керування, професіонал своєї справи.

75 років існування ….Задайтесь питанням – скільки дитячих голосів лунало у цих стінах? 1500 випускників!!! 1500– крихіток, чомусиків та дослідників !!! Багато різних долей… , та перший шлях у житті вони пройшли у дитячому садочку « КАЛИНКА».

 Історію ДНЗ №1, справи ветеранів гідно доповнює сучасними справами успішний колектив професіоналів та молодих представників освітньої галузі. Заклад впевнено йде шляхом вдосконалення та творчого зростання. Він, як живий організм – емоційний, йому притаманний темп і тонус, він має індивідуальність, характер, традиції. Для нього важливою є історія, ставлення до минулих років, вчорашнього дня, сьогодення і майбутнього, бо самодостатній колектив під керівництвом Рибіної Наталії Миколаївни, здатний вчитися на власному досвіді, досвіді ветеранів та колег, від яких перейняли естафету. Відрадно те, що багаторічний відрізок часу здружив велике коло працівників, дітей та їхніх батьків. Ось де справджуються слова, що пролунали на святі: «Ділитись словом щирим, теплим, радісним, правдивим!».

Свято було організоване й пройшло на високій позитивній ноті. Колектив дуже вдячний своїм колегам, які перебувають сьогодні на заслуженому відпочинку, але завжди відгукуються і допомагають у всьому.

А ще висловлюємо щиру подяку, батькам та дідусям колишніх та нинішніх вихованців закладу, які виступили у ролі спонсорів і допомогли в організації свята, – М.В.Ралітному, О.В.Журавльову, А.І.Мартиненку, О.М.Тураненку, Р.С.Смородіну, І.Я.Синьковському. Допомога цих людей дуже щедра, тому нехай повернуться сторицею їхні добрі справи.

 

This slideshow requires JavaScript.