Школа Амбасадорів Миру UN RPP-2010/1

З 10 по 15 червня 2019 року для Амбасадорів Миру з Донецької та Луганської областей пройшов перший блок чергового навчання – 6 денної Школи на тему: «Посилення потужності мережі Амбасадорів миру». Школа проходила за підтримки Уряду Королівства Данії, Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida) в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують десять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.
           Реалізація першого блоку навчання Школи з 10 по 15 червня в м. Святогірськ, була спрямована на посилення Амбасадорів в частині толерантності, а також навчання новим прийомах в сферах: поняття для розуміння цінностей демократії; прав людини і прав дитини: розуміння вертикалі; гендерна рівність; фемінітіви, як засіб забезпечення соціальних прав жінок і гендерної рівності; критичне мислення, робота зі спорами при розробці цивільних компетенцій і як частина громадянської освіти.

Мета: підвести підсумки та досягнення роботи Амбасадорів миру за минулий рік; презентувати історії успіхів; розробка планів дій та створення мережі Амбасадорів миру Луганської та Донецької областей; підписання меморандумів про співпрацю. Посилити потужність Амбасадорів миру у сфері прав людини, громадянської освіти та розвитку громадянських компетентностей, демократичної участі та протидії дискримінації, толерантності задля виховання «провайдерів змін» в процесах реформ та задля підвищення рівня соціальної згуртованості в громадах Луганської та Донецької областей.

Представники сфери освіти та просвітницької діяльності Луганської та Донецької областей готуються для подальшої роботи у складі мережі Школи Амбасадорів миру UNRPP -2019/1 .  Були й презентації домашнього завдання, і допрацьовування своїх міні-ініціатив з залучення волонтерів при підготовці освітніх заходів в школах за трьома темами: здоровий спосіб життя, культурологічна діяльність, екологічна діяльність, соціальна згуртованість. Та інші цікаві речі.

Після роботи над власними ініціативами-проектами та презентаціями, учасники та тренери зазначили, що ідеї розроблені учасниками заслуговують на увагу та є дуже цікавими. Тож, можна шукати матеріальні ресурси для реалізації цих ідей. 

Серед запрошених 25 Амбасадорів миру (учителів загальнооствітних шкіл та вищих навчальних закладів, представників громадських організацій та громадських активістів) від Лиманської ОТГ була директор Ярівської ЗОШ І – ІІІ ступенів Кришкевич В.В.