Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку затверджено урядовою постановою від 26 вересня 1997 року. Відповідно до Указу Президента України від 24 вересня 2004 року № 1135/2004 Україна 01 жовтня відзначає і День ветерана.

       У цей день у світі говорять про проведені активні дії щодо захисту інтересів людей похилого віку. Це і привід до роздумів щодо взаємозв’язку поколінь. Тяжкі випробування випали на долю ветеранів і людей похилого віку. Проте вони зуміли пронести через життя найкращі духовні якості покоління – честь, гідність, вихованість, толерантність.

      Про питання пам’яті і про свій невідплатний борг перед ветеранами та громадянами поважного віку говорили ліцеїсти на виховних годинах “Шануймо старість – плекаймо майбутнє”. Також у Лиманському ліцеї  була організована онлайн – виставка учнівських робіт або робіт дідусів та бабусь «Мої бабуся та дідусь».

     У Ярівській ЗОШ для учнів 1-11 класів проведені години шани “Осінь життя – пора золота».

     Учні початкових класів Зарічненської школи виготували власноруч листівки для своїх бабусь та дідусів. Учні 5-8 класів привітали ветеранів педагогічної праці.  У шкільному музеї  проведена година спілкування “Вшануємо славу ветеранів – односельчан”.

     1 жовтня у НВК селища Нове були проведені для учнів 1-7 класів класні години «Раз добром налите серце вік не прохолоне», «Вартий пошани сивий волос»; для учнів 8-11 класів був проведений виховний захід «Старість людині до лиця».

     Основна думка, яку мали на меті довести учасники заходів, –  це безмежна вдячність   представникам старшого покоління за безцінні знання та слушні поради, за готовність підтримати і допомогти, за гідний приклад для наслідування.