Книжкова мандрівниця

Учениця 7-А класу Лиманської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 Поліна Тендітна стала переможницею Всеукраїнського конкурсу читців за романом Надії Метзгер «Укулеле» й на тиждень полетіла на запрошення письменниці до Німеччини.

За словами авторки, «проведення проекту є сьогодні важливим для того, щоб попри війну та кризу, ми виховали достойне молоде покоління, яке буде надалі в житті проводити мирну та успішну політику України та Європи».

Разом із Поліною поїздку виграли ще Богдан Грушківський та Соломія Кротік.

Перша зустріч переможців із письменницею відбулася у Львові. Незабутній переліт – і Німеччина. Поліна ділиться своїми враженнями.

«Ми проживали весь цей час у письменниці в її будиночку. І, звичайно ж, багато спілкувалися. Письменниця попередила, що хотіла б у своєму домі чути виключно українську, німецьку або англійську мову. Багато подорожували. Щоправда, не завжди була сприятлива погода. Письменниця здебільшого показувала  місця, пов’язані з романом. Так, ми побували в ущелині Via Male, держава Ліхтенштейн, Швейцарія (італомовна її частина). Разом із нами подорожував один із героїв роману  ̶  Томас. Але, правда, із підлітка за час виходу роману він перетворився вже на дорослого чоловіка. Та залишився таким же непосидючим та дотепним, як і в романі.

А ще були дві подорожі до шкіл у Німеччині. Найбільше вразив урок фізичної культури у Фрідріхсгафені та облаштування школи (наприклад, спортивна зала, місце для перевдягання учнів, кімната для вчителів).

Цікаво, але на вуличках Фрідріхсгафену вільно прогулюються дикі качки.

 А потім була екскурсія до приватної школи у Салемі, у якій відбувалися події в романі «Укулеле». Якщо державна школа залишила нас у приємному шоці, то тут ми зовсім були здивовані. Це наче потрапляєш до казки: просторий дворик перед будівлями, фонтан, шкільний садок, повністю засаджений квітами та пишними кущами. У школі навчаються діти з різних країн і можна зустріти як англійську, німецьку, французьку так і російську та українську мови. Відповідно і вчителі володіють кількома мовами, що теж не залишило нас байдужими. Коридори виглядають старовинно і надзвичайно красиво. Підлога з каміння, картини на стінах та ще багато надзвичайних закутків, біля яких хочеться зупинитись. Діти привітні, носять спеціальну форму – білі сорочки та темні безрукавки або светри. Це школа-інтернат, тож живуть вони на території кампусу в спеціально відведених будівлях. Одна з таких будівель, до речі, була зображена на обкладинці роману «Укулеле».
Всі ми залюбки провели час на території школи, незважаючи на наші імпровізовані канікули.

Побачили ми і середньовічний замок у місті Меєрсбург на озері Боденському. Згідно легенди, замок було засновано у VII столітті, завдяки чому він вважається одним із найстаріших замків Німеччини.

Наступний день розпочався з прогулянки вздовж озера Боденське у містечку Гагнау. Саме тут, біля берега, стоять найдорожчі будинки, серед яких був скромний на перший погляд, але безцінний особняк Роланда та вишукана вілла Елеонори. Пройшовши повз лавочку, де вони перший раз зустрілись, ми попрямували у Меєрсбург. Уже на підступах до міста почалась якась магія: погода різко змінилась і шквальний вітер, ніби підганяючи, загнав нас угору по сходах до замку Меровінгів. Як і Роланд, ми пройшли тими самими коридорами та потрапили у зал, де проходили таємні зібрання за величезним столом, на якому, до речі, стоїть копито – символ нечисті. Кумедно, члени братства так наївно намагалися притаїтися від стихійних духів, що навіть не помітили цього атрибуту. Далі ми потрапили у кімнату Анети Дросте фон Гольсфен, під ліжком якої ховалися Нараяна і Софія, заглянули у колодязь для в’язнів, куди кинули Готліба і Жовтий Чепчик, побачили таємний хід, через який втекла Нотбурга, прихопивши з собою перстень Меровінгів.

Вдалося побачити і Альпи, які ще вкриті снігом, озеро Лугано, розташоване на кордоні двох держав – Італії та Швейцарії. Поблизу озера – маленький фонтанчик і пальми, біля яких можна ось просто так посидіти!

А ще була подорож до Австрії: пішохідна прогулянка старовинними вуличками, милування фантастичними краєвидами, прогулянка пароплавом в Уюберлінгені, екскурсія до величного храму св. Миколая, що вразив своєю архітектурою, вітражами та органною музикою. У гостях, як кажуть, добре, але час повертатися. Безмірно вдячна письменниці Н.Метзгер за гостинність, нових друзів та незабутні враження»