Через коронавірус і карантинні обмежувальні заходи МОН просить школи не проводити цього року випускні вечори.

Але шкільний випускний не повторити, він унікальний, бо буває в кожного лише раз на все життя. Це те незабутнє свято, яке переносить учнів з дитячого життя у доросле. Це той урочистий момент, коли випускник отримує свій перший серйозний документ про повну середню освіту. Це та чудова мить, коли сльози радості блищать на очах дітей, батьків та учителів. Значить – святу не бути? Бути!

Організуйте онлайн-трансляцію

   Оберіть платформу для трансляції свята. Підготуйте інструкцію для учасників, як підключитися до платформи, про особливості її роботи. Потренуйтеся запускати трансляцію, щоб на святі не виникало жодних технічних труднощів.

  Визначте особу, яка відповідатиме за організацію свята. Організатор має вивчити можливості платформи, який формат для фото та відеопрезентації потрібний.

  Потурбуйтеся про те, щоб записати трансляцію свята, яку зможете розіслати випускникам на згадку.

Підготуйте сценарій

  Доручіть заступнику директора з навчально-виховної роботи написати сценарій свята, обрати ведучих, наприклад учителів чи братів і сестер випускників.

  Щоб сценарій спрацював, потрібно прописати детально усі пункти: вручення атестатів, слово директора, слова класних керівників і вчителів, слова батьків і випускників. Можна додати привітання від першачків.

   Заступник має контролювати роботу відеооператора та фотографа, які створюватимуть загальний відеоролик.

Запросіть учителів

  За допомогою онлайн-формату вчителі зможуть привітати випускників. Запропонуйте класним керівникам скласти список учителів, які навчали випускників. А також – скласти текст запрошення.

  Учителі й класні керівники можуть записати на відео по одній цікавій фразі про кожного учня-одинадцятикласника. Додати гумору, згадати характер підлітка, щоб і через роки той усміхався, згадуючи цей дивний карантинний рік свого випуску.. Навіть учні з найпохмурішим характером розтануть від такого сюрпризу!

  Монтаж відео довірте професіоналам.

Сплануйте віртуальне вручення атестатів

Запишіть відео, на якому ви, або ваш заступник зачитує список випускників і демонструєте фото кожного атестата. Заздалегідь скористайтеся допомогою фотографа. Він сфотографує атестати так, щоб було видно імена та прізвища учнів. Потім змонтує фотопрезентацію.

Запишіть привітання від класних керівників і батьків

Учителі можуть записати відео з побажаннями для випускників. Визначте регламент – побажання на 1 хв.

  Запропонуйте батькам привітати учнів із завершенням навчання. Батьки можуть записати відео або звернутися до дітей онлайн.

Запишіть виступи випускників

Запропонуйте випускникам підготувати загальне відео чи індивідуальні виступи. Учні можуть підготувати відео з привітаннями та подякувати вчителям. Це можуть бути креативні привітання: з танцями, піснями і віршами.

  Доручіть відеооператору створити папку на будь-якому файло-обміннику, наприклад на Google Диск чи FEX.NET, щоб зібрати відео від випускників.

Опублікуйте анонс на сайті закладу

   Доручіть особі, відповідальній за організацію свята, підготувати інформацію про дату та формат випускного, прописати програму.

   Класні керівники можуть розіслати інформацію батькам і випускникам.

  Опублікуйте на сайті закладу відомості про онлайн-випускний. Опишіть в анонсі програму заходу, щоб учасники заздалегідь підготувалися.

Створіть відео «Шкільне життя»

  Відшукайте у шкільних архівах фото та відео з різних заходів, у яких брали участь випускники. Підключіть класних керівників. Вони зберуть власні та  учнівські фото і відео зі шкільних буднів.

 Відеооператор змонтує ролик.

Створіть фотопрезентацію «Відгадай – хто це?»

   Доручіть класним керівникам зібрати дитячі фото учнів. Можна дібрати фото із архіву школи. Відтак на імпровізованому святі на екран можна спочатку вивести фото випускника у віці від року до семи років, а через кілька секунд – фото, на якому він уже дорослий. Цікаво, чи впізнають учні своїх товаришів по парті?

Організуйте віртуальну «капсулу часу»

Запропонуйте випускникам записати відеоролики з відповідями на запитання:

  • Які у вас спогади про школу?
  • Що дала вам школа?
  • Що ви побажаєте учням школи?

Такі відеозвернення зможете показати іншим учням на початку нового навчального року.

Доручіть відеооператору зібрати відео від випускників, які він змонтує в одне загальне.

Класні керівники мають надіслати випускникам розяснення, як записувати відео.

Зробіть «загальне фото»

Загальне фото випускників можна зробити на платформі Zoom, коли всі учасники увімкнуть камеру. Якщо кількість випускників перевищить допустиму програмою, можно зробити кілька фото, а потім – колаж. Тоді заздалегідь продумайте, хто за ким фотографуватиметься.

  IT-спеціаліст має розрахувати кількість учнів, які можуть фотографуватися, скласти інструкцію.

Організуйте квест

   Суперфішкою випускного може стати незвичайний формат квесту. Потрібно прописати сценарій і організувати перегляд. Клас підєднується до прямого ефіру. Всі однокласники у режимі віртуальної реальності «керують» одним з учнів, якого обрали заздалегідь. Клас знайомлять з місією та розповідають деталі. Місію клас виконуватиме, керуючи своїм віртуальним героєм-учнем.

  Уявіть: обраний учень стоїть біля будівлі школи і має знайти секретний код. Але для цього йому мають сказати, що зробити. «Йди на стадіон, заглянь під футбольні ворота. Ну що, знайшов?» Учень виконує вказівки, але секретного коду не знаходить. Тоді долучається інший однокласник: «Подивись під деревом».

  Правила гри-квесту в онлайні потрібно обговорити заздалегідь, обраний учень матиме право робити лише ті дії, які озвучує його команда. Швидкість проходження залежатиме від того, наскільки кмітливі учні.

І хоча такий формат свята потребує згуртованості випускників, батьків та учителів, воно того варте! Випускники отримають нові враження, матимуть стильне святкування, отримають круте відео на згадку про шкільні роки.