Всесвітні свята, безперечно, мають глобальне значення, оскільки їх відзначають у всьому світі незалежно від громадянства, національності і релігійних уподобань. Унікальність цих подій полягає у тому, що кожна людина може стати учасником міжнародного святкування, зробити свій внесок у розвиток світової цивілізації. Більшість свят з’явилося нещодавно.

       Одним із них є Всесвітній день Довкілля або день Землі. Офіційно, починаючи з 2010 року, у наших календарях на міжнародному рівні з’явився знаковий день – Всесвітній день Матері-Землі. В Україні, починаючи з 1998 року,  в третю суботу квітня відзначається національне свято – День довкілля та День Землі.

      З метою забезпечення суттєвого поліпшення стану довкілля, відродження традицій українського народу щодо шанобливого ставлення до навколишнього природного середовища в країні щорічно у квітні – травні впродовж місяця поводяться заходи з озеленення та благоустрою територій.

Як провести День Довкілля та день Землі батькам з дошкільниками, знаходячись на карантині.

    Нагадайте дошкільникам у Міжнародний день Землі, що кожному мешканцю нашої планети, зокрема й найменшим її жителям, під силу повсякчас робити свої маленькі внески у спільну справу захисту навколишнього середовища. Скажімо:

  • посадити квітку  на власному подвір’ї
  • полити квіти на підвіконні.

          Спонукайте дітей пригадати відчуття щастя від того, як прокльовується паросток рослини, посадженої власноруч.

           Влаштуйте власний День Землі у себе вдома:

  • Розкажіть дітям про флору і фауну нашої планети, про Червону Книгу та необхідність збереження усього живого довкола, про цінність води.

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2714851-sogodni-vsesvitnij-den-dovkilla.html

  • Проведіть дидактичні ігри на екологічну тему.

https://vseosvita.ua/library/didakticni-igri-po-ekologii-24644.html

http://vihovateli.com.ua/razvivayushchie-igry/6265-didakticheskie-igry-po-ekologii.html

  • Зробіть віртуальну подорож парком або лісом Лиманщини, розкажіть про дерева й інші рослини, які там ростуть.
  • Розкажіть дітям легенди чи казки про дерево, квітку чи інші рослини, які зустрічатимуться на їхньому шляху під час прогулянки.

https://suchomlinskiy.io.ua/s2288309/chitati_kazki

http://kazkar.info/ua/pro_roslini

  • Запропонуйте дітям разом виготовити яскравий колаж на тему «Наша мальовнича й неосяжна планета Земля», застосувавши різні відомі їм зображувальні техніки та матеріали.
  • Запропонувати дітям разом зробити малюнок, присвячений Дню Довкілля.

Спонукайте дітей цінувати нашу планету й піклуватися про неї — і Земля віддячуватиме нам своєю щедрістю ще багато століть поспіль.

Історія виникнення свята

Історія святкування дня Землі доволі довга й цікава. Засновником свята вважають Джона Мортона (John Morton), адміністратора американського штату Небраска, який у ХІХ ст. оселився на Дикому Сході та помітив, як колоністи масово вирубують дерева, а на їх місці стрімко виростають нові будівлі. Перспектива залишитися серед піску та скель не тішила. Тому Джон Мортон запропонував землякам один день на рік присвячувати озелененню їхнього міста. Ідея знайшла прихильників серед населення. Так виник День дерева (Arbor Day), у який було висаджено близько мільйона дерев та кущів. Відтак озеленення довкілля стало доброю щорічною традицією. Лише століття по тому, у 1970 році, День дерева був названий Днем Землі та набув статусу національного свята. А міжнародного статусу свято офіційно набуло в 2009 році з ініціативи ООН.