Упродовж вересня 2020 року була проведена інформаційно – роз’яснювальна робота щодо переваг використання велосипедів у рамках Міжнародного Дня без автомобілів.

На сайтах закладів освіти ЗОШ № 4, ЗОШ № 5, Зарічненської ЗОШ, Ярівської ЗОШ, Шандриголівскої ЗОШ, НВК селища Нове, Тернівського НВК, НВК № 1 висвітлені презентаційні матеріали щодо користування велосипедами.
             У  Лиманській  ЗОШ № 4  проведена акція  «Ранкова дорога до школи під гаслом «Ми не заважаємо руху, ми самі – рух». Також пройшли інформаційні хвилинки: «День без автомобіля – збереження навколишнього середовища», «Історія виникнення Дня без автомобілів» та «Як автомобілі впливають на екологію?», проведено інтерактивне заняття «Автомобіль – наш друг, але ролики і велосипед – краще!»,  віртуальна екскурсія «Відзначення Дня без автомобілів у світі», година спілкування «Всесвітній день без автомобіля: історія і досвід різних країн»,  обговорення «Автомобіль: за і проти», «Автомобіль – джерело забруднення навколишнього середовища».

У  НВК селища Нове пройшли інформаційні п’ятихвилинки, урок-гра «Із правилами дорожнього руху дружи – не знатимеш біди» (2 клас) виконання міні-проекту «+» та «-» електромобілів та автомобілів для екології» (10 клас); у 5 класі пройшло практичне заняття «Наш друг – автомобіль»,  виставка малюнків «Один день без автомобілів – чисте повітря на рік»; усний журнал «Мій друг – велосипед» (1 клас).

Учні Шандриголівської ЗОШ  дізналися про 33 переваги їзди на велосипеді.

У  Тернівському  НВК долучилися до акції  учні 6 та 7 класів, які  своїм прикладом показали, що до школи,  як і до роботи, можна доїхати велосипедом або прийти пішки.

 Взяли участь у заходах до Дня без авто також найменші вихованці ДНЗ № 7, які довели,  що  велосипеди – це універсальний транспорт, яким користуються і діти, і молодь, і люди похилого віку.