Кожному народу притаманно берегти в пам’яті та шанувати минуле, особливо те, яке творить історію визначними та героїчними подіями.

Щороку 21 листопада в Україні відзначається ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ на честь Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (листопаді 2013 року – лютому 2014 року) – історичних подій сучасної України, які змінили життя багатьох українців, їхнє бачення світу і себе у ньому.  Завдяки цим змінам наша країна стала територією гідності та свободи, країною, готовою до руху впевненим кроком у європейське майбутнє.                                                                                                                                                                                                                                          

Цей День встановлений «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з указом Президента України Петра Порошенка  «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року. Тому кожен українець повинен пам’ятати та шанувати ті великопомні дні масової трагедії і, водночас, пам’ятні події для нашої країни.

21 листопада в Шандриголівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів було організовано годину пам’яті «Україна гідна свободи». Під час заходу до учнів було донесено об’єктивну інформацію про доленосні події в країні початку 21 століття. Усі присутні віддали шану патріотизму та мужності громадян, які восени 2004 року та в листопаді 2013 – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. Під час заходу демонструвалися документальні відеофрагменти цих історичних подій. Хвилиною мовчання вшанували всіх, хто загинув, захищаючи незалежність і свободу України. Покладанням квітів до меморіальної дошки, віддали шану випускнику школи Сало Валерію – людині, яка віддала своє життя за цілісність і незалежність України.

Тільки той, хто має гідність, може знайти в собі сили робити те, що вважає за потрібне, попри страх. Страх померти. А головний страх – це втратити Україну!!!

Ще в І столітті н.е. римський державний діяч, філософ Цицерон  сказав: «Люблять Батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що вона твоя».